KONST / Litografier / Färglitografi 9109119
nr 910 9119
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), dansande figurer, signerad, ej numrerad, motivet: 43x29, saknar glas
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 september 2014
kl 18:24:43
5/9 16:10:12
Peter Dahl (f. 1934)